Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ) – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинХрана

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Палачинки полнети со мелено месо и зелка, прелиени со павлака, одличен рецепт за љубителите на солени палачинки. Пробајте!

Ова е вистинскиот рецепт за оние кои повеќе сакаат солени отколку слатки палачинки.

За подготовката на ова вкусно јадење потребно ви е:

– 6 готови палачинки

– 1 главица кромид

– половина килограм свежа зелка

– 200 грама мелено месо

– масло

– сол и бибер

– 2 јајца

– 200 милилитри јогурт

– 200 грама кисела павлака

– малку кашкавал

Подготовка:

На масло пропржете го сецканиот кромид, па додадете го меленото месо. Пржете го некое време, па додадете ја зелката и динстајте ја. Додадете сол и бибер.

Во палачинката ставете две лажици од филот, завиткајте ги краевите и завиткатајте ја целата палачинка.

Во подмачкан плех редете ги така сите подготвени палачинки. Изматете ги јајцата, додадете го јогуртот и павлаката, добро измешајте и прелијте ги палачинките.

Одозгора изрендајте малку кашкавал, па печете во рерна на 220 степени околу 20 минути.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close