-2 C
Скопје

Tag : мелено

Магазин Магазин слајдер Храна

Ролат со мелено месо и пиперки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 1 килограм мешано мелено месо 150 грама сланина 2 моркови 150 грама кашкавал 3 свежи пиперки 2 јајца 100 грама презла 1 главица кромид...
Еспресо Жена Магазин Храна

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова е вистинскиот рецепт за оние кои повеќе сакаат солени отколку слатки палачинки. За подготовката на ова вкусно јадење потребно ви е: – 6 готови...