Tag : павлака

Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен предлог за денешниот ручек – Јунешко месо во сос од сенф и павлака

Слободен печат
Состојки: 600 грама јунешки шницли 1 лажичка сол малку црн бибер 1 лажица мешан сув зеленчук 2 лажици сенф 1 главица кромид 200 милилитри млеко...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова попладне почастете го вашето семејство со лесна и превкусна чоколадна панакота

Слободен печат
Потребни состојки: – 300мл млечна слатка павлака – 200мл чоколадно млеко – 50гр шеќер – 150гр чоколадо за готвење – 10гр желатин Се ставаат слатката...
Магазин Магазин слајдер Храна

Кралот на тортите: Бели ледени коцки – рецепт!

Васко Спасоски
Состојки: За кремот: – 1 л млеко – 7 жолчки – 7 лажици шеќер – 2 кесички ванилин шеќер – 9 лажици брашно – 250...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за денешниот ручек – Пилешко во сос од павлака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама пилешки батаци (може и бело месо) 250 мл неутрална павлака 125 грама кашкавал трапист зачини од билки неколку стебла праз Подготовка: Месото...
Еспресо Храна

Кои производи не треба да се замрзнуваат

Слободен печат
Дури ни најискусните домаќинки не ги знаат сите правила на замрзнување на храната, а пред сè, кои производи можат да се ставаат во замрзнувач, а...
Еспресо Жена Храна

ИСПРОБАЈТЕ! Овие одлични идеи ќе го променат начинот на кој го јадете ПОМФРИТОТ

Слободен печат
Многумина се навикнати да го јадат помфритот во комбинација со кечап, но навиките постојат за да се менуваат. Еве што сè луѓето комбинираат со помфрит...
Еспресо Храна

Идеална за тропските температури: Сочна и кремаста торта со диња! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Искористете ја сезоната на ова сочно овошје и направете десерт кој ќе ви обезбеди доволна количина на шеќер, а воедно и ќе ве разлади Ќе...
Еспресо Жена Магазин Храна

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова е вистинскиот рецепт за оние кои повеќе сакаат солени отколку слатки палачинки. За подготовката на ова вкусно јадење потребно ви е: – 6 готови...
Еспресо Храна

Вкусен ручек со богат вкус – Тестенини со зеленчук и павлака

Слободен печат
Одличен предлог за ручек кој ќе му се допадне на секој член од семејството, подгответе го и уверете се! Потребни состојки: 200-300 г сварени тестенини...
Еспресо Храна

Малку поинаков оброк: Печен карфиол со павлака и кашкавал

Слободен печат
Доколку го барате совршениот здрав и вкусен оброк, овој рецепт е токму за вас. Нашиот нов предлог е печен карфиол со кашкавал и зачини. Потребно...