28.8 C
Скопје

Tag : љубителите

Магазин Магазин слајдер Храна

Засладете се ова попладне: За љубителите на домашни слатки – Ќунефе!

Слободен печат
Доколку уживате во домашните и традиционални рецепти, за ова попладне имаме совршен предлог за вас, направете си превкусно ќунефе… СОСТОЈКИ: -100 г шеќер – 1...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Технологија

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Слободен печат
Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет услугите, оваа...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Вечерва „Онлајн Евровизија“ ќе ги сплоти љубителите на добрата песна

Слободен печат
Поради прогласувањето на пандемијата од опасноста од ширење на коронавирусот, откажани беа голем број музички настани во светот, меѓу кои и овогодишниот Избор за песна...
Магазин Магазин слајдер Храна

Брз оброк за љубителите на пицата: Неодоливо вкусна пица салата (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Љубителите на пицата ќе бидат воодушевени од овој превкусен поинаков начин на уживање во нивното омилено јадење. Пица салатата се подготвува лесно и брзо, вкусна...
Магазин Филм и ТВ

Ново вкусно залче за љубителите на акциони филмови: Се појави трејлерот со Рајан Рејнолдс (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата акциона авантура на Мајкл Беј, популарниот режисер на блокбастери како што се Армагедон, Трансформери и Лоши момци е наречена 6 Underground. Јунаци во неговиот...
Еспресо Жена Магазин Мода

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 совршени есенски трендови! (ФОТО)

Слободен печат
Едноставните кроеви на гардеробата и оваа есен се при врвот на модната листа… Според Вог, оваа сезона е резервирана за едноставните модни парчиња без многу...
Еспресо Жена Магазин Храна

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова е вистинскиот рецепт за оние кои повеќе сакаат солени отколку слатки палачинки. За подготовката на ова вкусно јадење потребно ви е: – 6 готови...
Еспресо Храна

За љубителите на префинет вкус – Торта со Бејлис

Слободен печат
Прекрасен десерт со богат и неверојатен вкус… Состојки за пандишпан: 5 јајца 10 лажици шеќер 10 лажици вода 160 г брашно 120 г мелени ореви...
Забава Магазин

Совршен хотел за љубителите на вино (фото)

Слободен печат
Долгоочекуваниот Four Seasons Resort & Residences Napa Valley, конечно ги отвара своите врати… Ова воедно ќе биде осмиот Four Seasons хотел во Калифорнија, а како...