Tag : Полнети

Еспресо Храна

Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сјаен рецепт за летниот ручек. Многу се вкусни и брзо се подготвуваат. Наместо да користите ориз и месо, прилагодете си го овој рецепт за тропските...
Еспресо Храна

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Прочитајте како да го подготвите овој брз и едноставен ручек, односно полнети модри патлиџани, кои откако ќе ги пробате, редовно ќе бидат на вашата трпеза....
Еспресо Жена Магазин Храна

Јадење богато со вкусови: Полнети тиквици како идеална комбинација за СЕМЕЈНИОТ РУЧЕК (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Едноставно се подготвува, вкусно е и богато зачинето. Полнетите тиквици со мелено месо и зачин се одличен предлог за сите гурмани. Потребно е: 4 млади...
Еспресо Жена Магазин Храна

Едни сосема невообичаени палачинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова е вистинскиот рецепт за оние кои повеќе сакаат солени отколку слатки палачинки. За подготовката на ова вкусно јадење потребно ви е: – 6 готови...
Еспресо Храна

Топли крокети од компир полнети со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Превкусни крокети од компир кои се топат во уста, пробајте ги нема да зажалите… Потребни состојки: 700 г компири, варени половина јајце 30 г брашно...
Еспресо Храна

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Слободен печат
Направете го овој превкусен рецепт и израдувајте ги домашните, убедени сме дека сите ќе уживаат во супервкусот на овие полнети печени компири со фил од...
Еспресо Храна

Сочни полнети пилешки ролнички, нема да можете да им одолеете

Слободен печат
Сочните пилешки ролнички полнети со шунка, кулен и кашкавал обложени со крцкава сланина, со сигурност ќе се прилагодат на сечиј вкус. Дури и оние кои...