Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Сјаен рецепт за летниот ручек. Многу се вкусни и брзо се подготвуваат.

Наместо да користите ориз и месо, прилагодете си го овој рецепт за тропските денови, за да не ви биде претежок за стомакот. Многу лесно се подготвува, а она што е најдобро е дека тој ќе ви обезбеди доволен внес на витамини со многу малку калории.

За подготовка потребно ви е:

– 7 обични или пиперки бабури
– 600 гр ситно сирење или урда (по желба)
– 2 домати
– масло
– сол
– 2 јајца

Подготовка:

Пиперките измијте ги и издлабете ги, исчистете ги од семките и оставете ги на страна.

Во сад за мешање соединете го сирењето со јајцата, па посолете и добро измешајте, наместо сирење можете да употребите и урда, која е исклучително здрава за нашето тело. Со оваа смеса наполнете ги пиперките. Доматот исецкајте го на покрупни делови и со нив затворете ги пиперките со цел филот да не ви истече.

Наредете ги полнетите пиперки во намастен ватростален сад и печете во загреана рерна на 200 степени додека пиперките не заруменат.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат