Дваесетгодишно момче починало чистејќи го аквапаркот во Крк

Брза помош / Фото: Профимедиа

Дваесетгодишно момче почина во понеделникот вечерта на главната плажа во Крк.

Полициската истрага траеше долго ноќта.

Околностите за смртта на младиот човек се уште не се познати, но според неофицијалните информации што ги пренесува Бодулија.нет, младиот човек починал од струен удар додека го чистел водниот парк.

Како што беше кажано од полициската управа Приморје-Горски Котар, ова е несреќа на работа.

Тоа е нова трагедија што го потресе Крк.

Извор: Блиц

Видео на денот