Tag : аква парк

Вести Скопје

Скопскиот аква парк ќе работи до следниот викенд

Слободен печат
Аква паркот кој работи во склоп на Спортскиот центар „Борис Трајковски” ќе работи до следниот викенд, односно до 8 септември. Во деновите од понеделник до...
Хроника

Спасувач физички нападнат во скопскиот Аква Парк

Слободен печат
На 30.06.2019 година во 19:30 часот во СВР Скопје, Д.С.(21) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 14:25 часот во Аква Парк кај Спортски центар...
Вести Скопје

Почнува новата сезона на скопскиот Аква парк

Слободен печат
Новата летна сезона во Аква паркот во рамки на СЦ „Борис Трајковски” во Скопје почнува денеска во 10 часот. Аква паркот и годинава нуди интересни...
Вести Скопје

Аква паркот се отвора во петок: Една новина особено ќе им се допадне на најмалите деца

Слободен печат
Летната сезона во Аква паркот во рамки на спортскиот центар „Борис Трајковски“ стартува од петок во 10 часот, информираат од спортскиот центар. Оваа година, Аква...