Дурловски го напушта Собранието

Националните интереси, правда за неправедно прогонетите и нормална држава за нашите деца беа/се мои приоритети. Пратеничката фотеља боде кога политичката прагма станува поважна од моралот, напиша пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски.

-Затоа, го напуштам Собранието на Република Македонија, а на колегите од Коалицијата „За обнова на Македонија“ им посакувам истрајност, доследност, мудрост, којашто сум сигурен дека ја имаат.
Тоа што го зборував не можам да го направам, но сега нема да зборувам а ќе продолжам да го правам! Останувам доследен на моите поддржувачи и нивниот глас. Нека ни е честит денот на македонската револуционерна борба- стои во објавата на Дурловски.

Националните интереси, правда за неправедно прогонетите и нормална држава за нашите деца беа/се мои приоритети….

Publiée par Igor Durlovski sur Jeudi 22 octobre 2020

 

Прочитајте и...  Семејното насилство во Грција: Насилниците ретко одат во затвор

Поврзани вести

Нови 1022 позитивни случаи на ковид-19 во земјава, починати се 41 лице

Слободен печат

АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев: Немам закажано средба со Борисов

Слободен печат

Демонстрантите во Париз запалија филијала на „Банк де Франс”

Слободен печат

Во Албанија 545 новозаразени, 397 оздравени и 16 починати од ковид-19

Слободен печат

КАТАСТРОФАЛНИ БРОЈКИ ВО ГРЦИЈА: 121 починат пациент од ковид-19 во последните 24 часа

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian