Државна службеничка се сликала за „Плејбој“ и останала без работа! (ФОТО)

Руската државна службеничка по име Ана Ануфриева, ова лето доби отказ откако се пријавила на изборот за „зајачица на годината“ на рускиот Плејбој. Русинката која има 27 години и е од Тјумен, прво ги испратила своите фотографии, па потоа била повикана на фотографирање во Москва.

Откако биле објавени фотографиите се проширила приказната и останала без работа.

Смета дека била дискриминирана со тоа што како државна службеничка ја платила сметката.

Прочитајте и...  Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува ноќе и пие со Адел

„Не може само актерките, фитнес-инструкторките и блогерките да смеат да ги покажуваат своите тела. Мислам дека сите би требале да се привикнеме на тоа дека може да го прави секоја девојка која се сака себе и своето тело. Државната службеничка, лекарка и наставничка, а не само модел, пејачка или актерка“, изјавила таа.

Таа сепак нагласила дека не жали за својата одлука и дека повторно би ја направила.

Сепак таа останала без станот и не разговара со својот татко. Таа многу брзо сфатила дека работите после отказот нема да бидат лесни. Потенцијалните работодавачи не биле баш импресионирани од нејзината нова слава, а сега половина година после инцидентот е во уште полоша ситуација.

„Немам каде да живеам, немам работа, дечко, стан. Како да направив некаков криминал“, вели таа огорчено. „Татко ми не сака повеќе да комуницира со мене, смета дека го посрамотив пред цела држава. Никој не сака да ме вработи, единствено ми е жал што не сакаат да ми признаат дека е поради скандалот. Наместо тоа бараат многу лоши изговори од типот на најдовме друг кандидат или местото е веќе пополнето.

Прочитај повеќе

Жизел Бундхен ја покажа најслатката и најверна партнерка за јога! (ФОТО)

Слободен Печат

Познатата турска актерка која ја гледавме во улогата на Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело само 4 месеци после породувањето! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, Шајло, започнува самостоен живот подалеку од целата семејна драма!

Слободен Печат

За успешна љубовна приказна ова е идеалната разлика во годините

Слободен печат

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ужива во бременоста и повеќе не се крие од јавноста: Ќерката на Арнолд Шварценегер го прошета трудничкиот стомак! (ФОТО)

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат

Водителот Стефан Лазаров започна Јутјуб кариера: Ви ветувам многу „луди“ видеа!

Слободен Печат

Болницата во Бергамо за првпат по 137 дена нема пациенти на интензивна нега

Слободен печат

Шерон Стоун на 63 години изгледа совршено, а вака изгледала како тинејџерка – Не би ја препознале… (ФОТО)

Слободен печат

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува ноќе и пие со Адел

Слободен печат