Дојранско езеро конечно доби нов концесионер - Слободен печат

Дојранско езеро конечно доби нов концесионер

Фирмата „Костреж 2018″ од селото Николич е новиот концесионер на Дојранското езеро кој во иднина ќе се грижи за организирање и спроведување на стопанскиот, спортскиот и рекреативниот риболов на езерото, соопштија од Општината Дојран.

– Како големи поддржувачи на спортскиот риболов ќе се трудиме секогаш да бидеме во функција и достапни за сите риболовци, да им обезбедиме подобри услови за риболов од досегашните на Дојранското езеро и од наша страна да бидат доследно испочитувани од почеток до крај, велат од фирмата концесионер.

Веќе од утре, 20 јули, новиот концесионер најави дека ќе почне и со издавањето на риболовните дозволи кои за еден ден ќе чинат 250 денари, а за период од една година по 2.500 денари.

Прочитајте и...  Деспотовски: Направивме целосен пресврт во економската политика со фокус на домашните компании

Прочитај повеќе

ИНТЕРАКТИВНА КАРТА: Тука може да го следите ширењето на коронавирусот од час во час

Слободен Печат

Инстаграм е сѐ пополуарен: Смартфоните во Србија се користат сѐ повеќе

Слободен Печат

Преживеаните од Аушвиц ги раскажаа горчливите искуства

Слободен печат

Средба Пендаровски – Додик: Не е фер што Македонија не доби датум за почеток на преговорите со ЕУ

Слободен Печат

Дескоска: Со ВМРО-ДПМНЕ на јавна дебата не можете никогаш да го предвидите однесувањето

Слободен печат

Пекинг стана град на духови, улиците се празни заради корона вирусот (Галерија)

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen − 9 =

Прочитај повеќе

Термална камера ги лови патниците со температура, тие без симптоми слободно може да го шират вирусот

Мими Шушлеска Петкова

СЗО оцени дена заканата од корона вирусот е „висока“ на меѓународно ниво

Слободен печат

Царовска: Владата има цврста определба на сочувувањето на сеќавањата и вистината за Холокаустот

Слободен печат

Запрена операцијата за спасување по земјотресот во Турција

Слободен Печат

Кацарска: Згрозена сум од изјавата на Стефанова

Слободен печат

Директорот на СЗО допатува во Кина поради корона вирусот

Слободен печат