• риболов

Гевгеличанец заразен од ковид со друштво фатен во незаконит риболов на Дојранско езеро

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе седум кривични пријави против Б.М.(54) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија” и „незаконит риболов”, правно лице од Гевгелија, Т.Д.(34) од Гевгелија – управител на правно лице од Гевгелија, Џ.М.(32) од Гевгелија – управител на правното …

Гевгеличанец заразен од ковид со друштво фатен во незаконит риболов на Дојранско езеро Read More »