Директорката на крузерот „Дајмонд Принцес“ испрати порака за „Валентајн“: Сите се држиме заедно како една голема фамилија (ВИДЕО)

Директорката на крузерот „Дајмонд Принцес“ кој е во карантин поради коронавирусот објавила видео порака за „Валентајн“ во обид да ги крене расположенијата на патниците. Видеото беше објавено на официјалниот Твитер на „Принцес Крузес“.

Cruise Director Natalie onboard Diamond Princess

A message from Cruise Director Natalie onboard Diamond Princess.

Publiée par Princess Cruises sur Jeudi 13 février 2020

– Сакав само да ги проверам сите и да кажам дека сите се држиме добро и заедно како една голема фамилија, вели во видеото директорката Натали.

Нејзината порака за „Валентајн“ доби поддршка на социјалните мрежи и многу луѓе на Твитер им пратија поддршка на патниците на крузерот.

Прочитајте и...  Четворица кичевци не го почитувале полицискиот час

Прочитај повеќе

Болничар поради коронавирусот ја уби својата девојка – лекарка: Мислел дека го заразила, но резултатите покажаа друго

Слободен печат

Здравствената криза да не се користи за нарушување на човековите права, апелираат невладините организации

Слободен печат

Во Италија дозволена продажба на цвеќиња, растенија и семе

Слободен печат

Се огласи осудениот Талески: Судскиот процес беше сè, само не потрага по ВИСТИНАТА, тоа беше циркус за јавноста

Слободен печат

По примерот на Кина и Јужна Кореја воведени мерки за дезинфекција на улици ширум Франција

Слободен печат

Гувернерот на Њујорк предупредува: За 6 дена ќе останеме без респиратори ако продолжи вака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МНР: Со лет од Берлин и Бон вратени уште 180 македонски граѓани

Слободен печат

Спасовски го осуди нападот врз девојката од Штип: Никој не треба да живее во страв или тортура

Слободен печат

Димитров: Првпат сме на состанок на НАТО како полноправна членка, потребна силна солидарост во корона кризата

МИА Агенција

„Одев со Пепи ама раскинавме, тепањето беше пред два месеци“ – раскажува тепаното девојче од Штип (ВИДЕО)

Слободен печат

Морничави сцени од Еквадор: Армијата собира лешови од улица (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Продолжува да опаѓа бројот на новозаразени лица со коронавирусот во Италија

Слободен печат