7 C
Скопје

Џиџи Хадид го откри името на нејзината ќерка: Името е со виетнамско потекло

Манекенката Џиџи Хадид конечно сподели со јавноста кое име го носи нејзината ќерка која се роди уште во септември.

Instagram
Instagram

Манекенката која доби ќерка со Зејн Малик мистериозно ги ажурираше информациите на својот инстаграм – профил, каде додаде дека бебето се вика Каи.

Според „tobabynamewizard.com“,  името е со виетнамско потекло и значи „силен/a“ или „избран/a“, пренесува „news.com.au“.

Instagram
Instagram

Џиџи Хадид првично ја криеше бременоста и само во април потврди дека доаѓа нивното прво дете.

Таа и Зејн започнаа врска во 2015 година, а потоа во 2018 година објавија дека раскинале. Потоа далеку од очите на јавноста повторно почнаа да се состануваат летото 2018. Во јануари 2019 година, тие одлучија дека навистина е готово со нивната врска, а една година подоцна повторно се шетаа по улиците рака под рака.

Прочитајте и...  Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар