ЏЕСИКА АЛБА ги отвори вратите од својот РАСКОШЕН ДОМ: Ѕирнете во ЛУКСУЗНАТА ВИЛА вредна 10 МИЛИОНИ долари! (ФОТО+ВИДЕО)

profimedia

Актерката Џесика Алба прв пат ги отвори вратите од својот дом во кој живее со сопругот Кеш Ворен и нивните три деца, десетгодишната Хонор Мари, седумгодишната Хејвен и едногодишниот Хејсон.

Куќата во која живее е купена пред седум месеци, но Џесика вели дека и било потребно многу труд за да ја уреди онака како што сега таа изгледа.

„Сакавме место на кое можеме да гледаме како нашите деца играат и растат“, изјави глумицата, мислејќи притоа на големиот двор кој ја опкружува куќата.

Токму големиот двор бил на нивната листа со приоритети кога тие се „фрлиле“ во потрага по нов дом.

Дури само после 20 минутно разгледување на куќата, Алба знаела дека сака да ја купи, а инспирација за уредувањето барала на Пинтерест.

На Џесика и се омилени дневната соба во која семејството сака да појадува, потоа кујната бидејќи е вљубеник во готвењето и терасата инспирирана од ретро стилот. Во куќата доминираат мрамор и рециклирано дрво.

Видео на денот