Tag : отвори

Вести Економија

Австрија потполно го отвора пазарот на труд за своите комшии

Слободен печат
Земјата бележи нагорен тренд кога станува збор за опоравување од корона кризата, а невработеноста за прв пат падна под еден милион. – Се движиме кон...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина ја отвори летната сезона со фотографија во костим за капење

Слободен печат
Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира во секси издание со кое ги воодушеви своите обожаватели. „Љубител на морето“ напиша таа во...
Вести Свет

Унгарија ги отвори границите за српските државјани

МИА Агенција
Унгарија денеска ги отвори своите граници за државјаните на Србија, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто на граничниот премин Реске по средбата со...
Вести Економија

Австрија ги отвори кафулињата и баровите по два месеци карантин

Слободен печат
Од денеска, угостителските објекти во Австрија ќе може да работат од 6 до 23 часот, но со одредени услови, со цел да се спречи ширењето на вирусот....
Вести Економија

Капели: Од денеска Хрватска се крева туристички

Слободен печат
– Испратена е пораката до земјите од регионот, Хрватска се отвора како туристичка дестинација, изјави хрватскиот министер за туризам Гари Капели. Тој вели дека првата...
Вести Регион

Доколку се задржи темпото на 1. јули Грција ја отвара туристичката сезона

Слободен печат
Грчката Влада кон средината на мај ќе го соопшти планот за туристичката сезона, а ако сѐ биде во ред и епидемиолошките податоци се стабилни, на 1 јули...
Вести Економија Слајдер

Грција нема да ги отвори границите за сите туристи

Слободен печат
Грчкиот министер за туризам, Харис Теохарис, вели дека земјата прави напори да ги отвори границите за туристи во јули. Тој нагласи дека сепак границите нема...
Еспресо Шоу биз

ХАРИ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Ја изгубив мојата мајка и сега гледам дека Меган станува жртва на моќни сили

Слободен печат
Меган Маркл, сопругата на британскиот принц Хари го тужеше весникот „Mail on Sunday” кој објави приватно писмо – според нејзините адвокати тоа е противзаконско. Адвокатската...
Еспресо Шоу биз

ЏЕСИКА АЛБА ги отвори вратите од својот РАСКОШЕН ДОМ: Ѕирнете во ЛУКСУЗНАТА ВИЛА вредна 10 МИЛИОНИ долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Џесика Алба прв пат ги отвори вратите од својот дом во кој живее со сопругот Кеш Ворен и нивните три деца, десетгодишната Хонор Мари,...