Девојка (16) живеела на една бонбона и половина бисквит дневно зашто пријателите ѝ рекле дека е дебела

Мадасон Фаулкер (16) од Белфаст, дошла до тежина од само 40 килограми по една година строга диета за која сама си направила „мени“, кое било многу сиромашно – една бонбона и половина бисквит дневно.

Таа тврди дека не знаела ништо за пореметувањата во исхраната, само сакала да ослабе откако пријателите ѝ рекле дека е дебела.

„Имаше неколку коментари од луѓе дека сум дебела и дека навистина треба да ослабам. Поверував во тоа бидејќи мислев дека ми се пријатели“, рекла Мадасон.

facebook

Нејзината мајка Кимберли Нил рекла дека прво забележала дека Мадасон го враќа ручекот што го носела во училиште, а за време на вечерата се криела во својата соба и ја фрлала храната во ѓубре.

Прочитајте и...  Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Мадасон почнала да чувствува вртоглавици, а тоа ја натерало нејзината мајка да ја однесе на лекар, кој не забележил пореметување во исхраната, туку ја испратил на ЦТ на мозокот.

Девојката не преземала ништо сè додека не се онесвестила во училиште, бидејќи црниот дроб и бубрезите почнале да ѝ откажуваат.

facebook

Била ставена на строг режим на исхрана. Морала да јаде на секои два часа и да лежи во кревет за да ги врати килограмите.

Мајката тврди дека домашното лекување не помогнало бидејќи Мадасон се чувствувала беспомошно и се обидела да си го одземе животот дури трипати.

Конечно одлучила да се пријави во клиника за пореметувања во исхраната откако две недели била сосема без храна.

Прочитајте и...  Виц на денот - Кусур

Сега Мадисон е на факултет, ја вратила тежината и вели дека има страв од пореметување во исхраната. Собрала пари кои ги донирала во клиниката во која се лекувала и која ѝ помогнала да остане жива. Сака да стане медицинска сестра за ментални заболувања.

Facebook

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат