Детали за трагедијата кај Шабац: Пијан го запалил соседот, а потоа избегал

фото Архива

Полицијата уште трага по Д.З. (58), кој синоќа околу 21 часот истурил бензин и го запалил неговиот сосед М.Р. (62) во селото Дабjе кај Шабац, нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Сето тоа се случило пред семејната куќа М. Р. во која дошол Д. З. во алкохолизирана состојба.

М.Р. бил итно пренесен во болницата во Шабац и неговиот живот бил во опасност.

Видео на денот