Детали за трагедијата кај Шабац: Пијан го запалил соседот, а потоа избегал

Полицијата уште трага по Д.З. (58), кој синоќа околу 21 часот истурил бензин и го запалил неговиот сосед М.Р. (62) во селото Дабjе кај Шабац, нанесувајќи му тешки телесни повреди. Сето тоа се случило пред семејната куќа М. Р. во која дошол Д. З. во алкохолизирана состојба. М.Р. бил итно пренесен во болницата во Шабац …

Детали за трагедијата кај Шабац: Пијан го запалил соседот, а потоа избегал Read More »