17 C
Скопје

Tag : избегал

Хроника

3.000 евра казна бара ОЈО за маж кој избегал од карантин

Јавното обвинителство поднесе обвинителе акт против жител штипјанец кој на 17 март влегол преку меѓународниот аеродром Скопје во Македонија од Кралството Шпанија. При влез потпишал...
Вести Македонија

Стружанец избегал од домашна самоизолација

Горан Наумовски
Стружанец доби кривична пријава за прекршување на мерките за самоизолација поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здраствените прописи за време...
Слајдер Хроника

Застрелан полицаец во Велес, напаѓачот избегал

Горан Наумовски
Четириесет и шестгодишниот Е.М., полицаец од Велес е тешко ранет во близина на црквата „Свети Спас“ во Велес. Ранетиот полицаец и негова колешка биле во...
Хроника

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Возач во Струмица удрил во пешаци, по што го напуштило местото. Од МВР известуваат дека вчера во 14.30 часот на крстосница од булеварот „Маршал Тито’’...
Хроника

Жена повредена во Капиштец, возачот избегал

Скопјанка на возраст од 80 години е тешко повредена во сообраќајна несреќа која се случила вчера на излез од подземниот паркинг на трговскиот центар Капиштец...
Хроника

Удрил во дете и избегал

Горан Наумовски
Вчера околу 18 часот на улицата „Вељко Влаховиќ“ во Дебар, патничко возило „мерцедес“, со англиски таблички, управувано од Ф.Х.(32) од селото Боровјан, Република Албанија, удрил...
Хроника

Со автомобил удрил во две девојки и избегал

Скопјанецот А.П. (48) вчера попладне со автомобил „БМВ“ удрил во пешаците А.З. (22) и С.Т. (21), двете од Скопје. Несреќата, по која возачот го напуштил...
Хроника

Удрил 78-годишна жена на Партизанска и избегал

Слободен печат
На 03.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ патничко моторно возило „Форд галакси“ со бугарски национални ознаки удрило...
Хроника

Удрил двајца пешаци и побегнал

Тетовската полицијата е во потрага по возач кој вчера наутро удрил во двајца пешаци и побегнал од местото. Инцидентот се случил околу девет часот на...
Хроника

Удри во мотоциклист и избегал

Вчера утро на улицата „Коце Металец“ во Скопје, патничко возило удрило во мопед „јијинг“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ц.С. (37) од Скопје. По...