• избегал

Нов напад во Германија: Маж прободел двајца минувачи со нож и избегал

Германската полиција започна потрага, во која учествуваат и хеликоптерски единици, по напаѓачот кој утрово избоде двајца случајни минувачи со нож во градот Ерфурт. Двете жртви на овој напад, на возраст од 45 и 68 години, се наоѓаат во болница. Полицијата го опишува напаѓачот како 20-годишник, со руса коса и лузно лице, додавајќи дека напаѓачот зборува …

Нов напад во Германија: Маж прободел двајца минувачи со нож и избегал Read More »