Да сакаше, НИКОГАШ немаше да успее – Камион заврши на покрив на куќа (ВИДЕО)

Неверојатна снимка од камион кој паѓа на покривот на една куќа во во Албан, во провинцијата Онтарио, стана хит во Канада.

GOSH …. Denis witnessed this on his way home from work today. Caught on dashcam.For licensing and usage, contact: licensing@viralhog.com.

Publiée par Sharon Gauthier sur Lundi 9 septembre 2019

Полицијата во Онтарио вели дека против камионџијата (24) е поднесена пријава заради несовесно возење, но неговото име не е соопштено.

За среќа, не настрадале ниту возачот, ниту сопствениците на куќата. Тие не биле дома кога ова се случиле, така што биле шокирани кога се вратиле дома и виделе дека на покривот им лежи камион.

“Камионот возеше многу брзо и удри во бандера пред куќата, при што задниот дел на камионот се крена и падна на покривот на куќата“, запишал полицаецот Мајкл Куломб во записникот од местото на несреќата.

Прочитајте и...  Мицкоски: Заев е главен рекетар и трговец со виталните органи на Македонија (ВИДЕО)

На снимката која е поставена на Фејсбук убаво се гледа, иако од далечина, моментот на несреќата, кога камионот врти, се крева и буквално легнува на кровот на куќата. Камионџијата излегува и збунето гледа што се случило.

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат

Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

МИА Агенција

ДИК ги повика граѓаните да извршат увид во Избирачкиот список до 11 март

Слободен печат

Потврден коронавирус во Македонија

Слободен печат

Во Подгорица превентивно поставени шатори поради коронавирусот

Слободен печат

Трамп ги продолжи санкциите против Кремљ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На 1ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол, „ВЕРНА секогаш со Вас!“

Слободен Печат

Министерот Адеми на чело на владината делегација на одбележување на годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски во Мостар

Слободен печат

Трамп: САД се во одлична форма и покрај лажните вести кои се обидуваат да предизвикаат паника на берзите

Слободен печат

Вонредна состојба во Сан Франциско поради коронавирусот

МИА Агенција

Царовска: За 2,5 години вложени над 100 милиони евра во странските и во домашните компании

МИА

Ангеловска: Рано е да се зборува за последиците врз нашата економија од коронавирусот

Слободен печат