покрив Archives - Слободен печат

Tag : покрив

Вести Македонија

Велешка „Економска“ доби нов покрив

Слободен Печат
Во СОУ „Јовче Тесличков” или попознато како „Економска” во Велес, непосредно, пред стартот на второто полугодие заврши реконструкција на стариот дотраен дрвен кров кој беше...
Хроника

Маж паднал од покрив и починал

Горан Наумовски
Шеесет и тригодишниот А.Ј. вчера околу 14 часот при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа на улицата „Ѓорче Петров“ во Кочани, паднал...
Еспресо Шоу биз

Актерката префрлена во болница по сообраќајната несреќа: Автомобилот заврши на покрив (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската актерка Хелен Хант (56) итно била префрлена во болнца по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес, во која нејзиниот автомобил се превртил од силата на...
Вести Хроника

Изгоре кат од куќа во кумановско Ваксинце

Во пожар изгоре кат од семејна куќа во кумановското село Ваксинце, извести полицијата. Опожарена била и кровната конструкција. Причината за пожарот засега е непознатна, а...
Вести Скопје

Градинката „Мајски цвет“ се ослободува од азбестниот покрив

Слободен печат
Општина Карпош започна со менување на покривот на детската градинка „Мајски цвет“, објектот на ул. „Римска“, во урбаната заедница Владо Тасевски. Дел од старите азбестни...
Вести Планета

Да сакаше, НИКОГАШ немаше да успее – Камион заврши на покрив на куќа (ВИДЕО)

Слободен печат
Неверојатна снимка од камион кој паѓа на покривот на една куќа во во Албан, во провинцијата Онтарио, стана хит во Канада. GOSH …. Denis witnessed...
Вести Планета

Силен ветер урна дел од покрив на фудбалски стадион во Холандија (ВИДЕО)

Слободен печат
Невремето и силниот ветер кои вчера ја погодија Холандија урнаа дел од покрив на фудбалскиот клуб АЗ Алкмар, но никој не беше повреден со оглед...
Вести Скопје

Градежни активности за време на летниот распуст во училиштата во Ѓорче Петров

Промена на покривот на основното училиште Димитар Поп Георгиев- Беровски во Ѓорче Петров, најавуват општинските власти. Како што информираат од општината, во процедура е тендерската...
Хроника

Скопјанец паднал од покрив на куќа во изградба

Слободен печат
Педесетишестгодишен скопјанец синоќа со тешки повреди со возило на Итна помош бил донесен во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ Според пријавеното, Н.А. со...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Македонски автобус остана без покривот во Пловдив

Слободен печат
Автобус со македонски регистарски таблички, остана без покривот, откако возачот удри во надвозник близу Пловдив. Како што јавуваат бугарските медиуми, возачот не го забележал знакот...