ЧУДНА ПОЛИЦИСКА ПОТРАГА: Бараме жена која доаѓа на свадби И ГИ КРАДЕ ПОДАРОЦИТЕ! – Слободен печат
ЗабаваМагазин

ЧУДНА ПОЛИЦИСКА ПОТРАГА: Бараме жена која доаѓа на свадби И ГИ КРАДЕ ПОДАРОЦИТЕ!

Понекогаш се претопува со гостите, а некогаш со персоналот, а не се задржува повеќе од неколку минути.

Полицијата во Тексас води една необична и чудна потерница, по една жена која доаѓа на свадби и ги краде подароците.

Досега е забаележана на најмалку шест свадби, каде доаѓа како гостин. Најчесто се движи во ист реон, во Спринг Бренч, но има пријави и од Комал и Бланк од областа Кендал.

Понекогаш се претопува со гостите, а некогаш со персоналот, а не се задржува повеќе од неколку минути.

Последно е снимена на една свадба со безбедносните камери, каде се гледа како ги зема парите и ваучерите кои гостите им ги носат на младенците, додека пак другите подароци не ја интересираат.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close