Човек загина во тешка сообраќајна несреќа кај депонијата Дрисла

Фото: Слободен печат/Елисавета Бејкова

Вечерва во близина на скопското село Батинци во сообраќајна несреќа загинал човек, потврди МВР.

Загинатиот е 49-годишен жител на Батинци кој управувал “Шкода Октавиа”.

Несреќата се случила околу 20 часот во близина на депонијата Дрисла во насока кон Патишка Река. Било пријавено дека Н.Р. починал од повреди на местото на несреќата.

Возачот на другиот автомобил „БМВ“ кој учествувал во сообраќајката бил пренесен во Клиничкиот центар, додаваат од полицијата.

Видео на денот