Челси им ја краде желбата на Тен Хаг и Јунајтед

Ентони/фото: EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Манчестер јунајтед доби сериозна конкуренција во Челси во трката за трансферот на играчот на Ајакс, Ентони.

Иако се чинеше дека Јунајтед нема да има проблеми да го реализира трансферот на Ентони кој е голема желба на новиот менаџер на „црвените ѓаволи“, Ерик тен Хаг и кој му бепе тренер во Ајакс до минатата сезона, Челси е поконкретен во преговорите.

Новата управа на Челси предводена од сопственикот Тод Боли,  веќе одржале неколку средби со агентите на фудбалерот на кои му ја презентирае понудата како и улогата на Бразилецот што би ја имал во играта на „сините“.

Згора на тоа, Челси има голем адут во преговорите и предност пред Манчестер јунајтед, тоа е учество во Лигата на шампионите следната сезона.

Видео на денот