Борби на деца во скопски Капиштец (ВИДЕО)

На снимките објавени од самопрашај.мк може да се види како две момчиња се тепаат со боксерски ракавици, додека стотици го опкружуваат „теренот“ чекајќи го исходот.

Тепачката се случила минатата недела во скопски Капиштец, а покрај малолетници, во публиката имало и возрасни луѓе.

Очевидци велат дека ова не е првпат, а од МВР уште го истражуваат инцидентот. Целото видео видете го тука.

Прочитајте и...  Стоп за експлоатацијата на децата и младите од страна на тутунската индустрија

Прочитај повеќе

Тимоние: Потребна е политичка одлука за изборите

МИА Агенција

Протести против расизмот и во Канада

МИА Агенција

Филипче: Продолжуваме да го зајакнуваме јавното здравство

Слободен печат

Реакција на Ивица Дачиќ откако Приштина забрани увоз на стока без натпис „Република Косово“

Горан Наумовски

Бројот на заразени со коронавирусот во Русија надмина 400.000

МИА Агенција

Трамп: Ова е само почеток, ќе летаме и на Марс

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Казнети 673 граѓани за не носење лична заштита на лице

Слободен печат

Повторно отворена џамијата Ал-Акса

Продолжуваат судирите меѓу демонстрантите и полицијата ширум САД

МИА Агенција

Протести против расизмот низ цела Америка

МИА Агенција

Трамп го одложува самитот на Г7

Слободен печат

Демонстрантите во Њујорк нападнаа полициски возила (ВИДЕО)

Слободен печат