Tag : малолетници

Вести

Во Тетово 15 лица не го почитувале полицискиот час, од нив двајца малолетници

Слободен печат
Двајца малолетници се меѓу луѓето кои тетовската полиција ги откри дека не го почитуваат полицискиот час по што се приведени во полициска станица. Покрај нив,...
Вести Скопје Слајдер

Борби на деца во скопски Капиштец (ВИДЕО)

Слободен печат
На снимките објавени од самопрашај.мк може да се види како две момчиња се тепаат со боксерски ракавици, додека стотици го опкружуваат „теренот“ чекајќи го исходот....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Креаторот на „Јавна соба“ заврши во огласник купи-продај

Мирослава Бурнс
Додека полицијата утврдува што имало во телефоните на двајцата скопјани што ја отвориле и менаџирале групата „Јавна соба“ на „Телеграм“, фотографијата на едниот од нив...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Дали во „Јавна соба“ лежи синџир за проституција?

Мирослава Бурнс
По пет дена конечно е затворена групата на „Телеграм“ каде што се споделуваа порнографски фотографии и сеанси од девојки – и малолетни и полнолетни –...
Хроника

Тепачка во Горно Јаболчиште, нападнато 16-годишно момче

Слободен печат
Во центарот на селото Горно Јаболчиште, Општина Чашка, синоќа околу 19:30 часот, 16-годишниот Б.С. бил физички нападнат од 17-годишниот З.А. и 16-годишниот М.А од истото...
Хроника

Двајца малолетници нападнати во билијард клуб

Слободен печат
Жител на Кичево синоќа извршил физички напад врз двајца малолетници во билјард клуб. – Ноќеска во 00:10 часот, во билјард клуб лоциран на улицата „Маршал...
Вести Свет

ДОСЕГА 250 ПОТЕНЦИЈАЛНИ ЖРТВИ: Пензиониран хирург силувал малолетни пациенти!

Слободне печат
Француското обвинителство идентификувало 349 потенцијални жртви на пензиониран хирург осомничен за силување малолетни пациенти во речиси 30 години од својата работа. – 229 лица се...
Хроника

Малолетници нападнале дете и се обиделе да извршат ОБЉУБА врз него

Слободен печат
Вчера 49-годишна Скопјанка пријавила случај за обид за обљуба врз нејзиниот син, кој се случил пред еден месец, информираат од МВР. „На 29.11.2019 49-годишна жена...
Вести Македонија

Извршен надзор по пријава дека тројца ученици малтретирале цимер во Кавадарци

Слободен печат
Просветна инспекција извршила надзор по пријавата дека тројца ученици малтретирале цимер во ученичкиот дом во Кавадарци,  потврдуваат за МИА од Државниот просветен инспекторат. – Извршен...
Хроника

Кривични за малолетници кои вршеле насилство врз соученици

Слободен печат
Малолетник од Куманово повредил тинејџер во училишен двор. Во друг одделен случај, малолетници и еден осумнаесетгодишник извршиле насилство во двор на средно училиште, информира денеска...