10 C
Скопје

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Ако за ова лето треба да ја избереме најжешката Македонка во бикини, тогаш без дилема тоа би била скопјанката Елеонора Миљковиќ.

Нора на македонската јавност и стана позната по нејзиното учество во една од сезоните на популарното српско реално шоу „Задруга“.

Фото: Инстаграм

Исто така Нора е можеби еден од најбараните модели за соработка, па поради тоа имаме прилика често да ја гледаме на социјалните мрежи како рекламира познати брендови.

А, зошто е најбараниот модел и зошто велиме најжешката Македонка, најдобар доказ за тоа се фотографиите кои таа ги објавува на својот профил на Инстаграм.

Таа веќе неколку дена ужива на одмор со своето момче, а фотките кои ги објавува од таму буквално ќе ве остават без зборови.

Прочитајте и...  ВИДЕО | ПМГ колектив и Принцес Донатсу ги споија силите: Слушнете како звучи синглот „Принцеза“

За да ги погледнете жешките фотки, кликнете ТУКА.

 

Поврзани вести

Модниот дизајнер Александар Венг обвинет за сексуално вознемирување

Слободен Печат

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

Елдина им рече „не“ на бричевите, на епилаторите, на восокот и на пинцетите и реши веќе да не ги отстранува влакната од своето тело

Слободен печат

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат

Остави Коментар