Бојан и Марија од „Ај Кју“ ја напуштија Македонија! (ФОТО)

Македонското поп-рок дуо „Ај Кју“ се селат од Македонија и ќе живеат во Лондон, откако неодамна добија виза.

инстаграм

Тие денеска си заминаа од државата, а Марија, која ја потврди веста за „Репортер“ изјавила:

„Летаме рано изутрина и едвај чекам да тргнеме. Многу сум возбудена, највозбудена“ откри пејачката.

инстаграм

Бојан и Марија после Евровијзија често одеа во Англија каде што имаа настапи, но и снимаа со англиски продуценти, а минатиот викенд тие настапија на „Макфест“ со песната „Ти си ми сон“.

Потсетуваме дека тие во 2018 година ја претставуваа Македонија на „Евросонг“ со песната Lost and Found, но не влегоа во финалето.

Прочитајте и...  Џафери: Потребни се алтернативни решенија за работата на Собранието во алтернативни услови

Поврзани вести

Подгорица ново жариште на коронавирусот: 168 новозаразени во Црна Гора, 112 се од главниот град

Слободен печат

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Погледнете го новиот спот на Аријана Гранде кој крена прашина околу изборите: Жената не е само за во кујна претседателе! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Слободен Печат

Остави Коментар