Беше една од најатрактивните ПОРНО АКТЕРКИ, а сега држи предавања за ВЕРАТА: Го пронајдов Бог! (ФОТО)

Некои девојки кои биле чесни сестри ја замениле кариерата и прешле во филмовите за возрасни, но постојат и актерки кои од таа индустрија се завртеле кон верата.

Ѕвездата од филмовите за возрасни Бритни Де Ла Мора (32) многу пати се најде на насловните страни на медиумите, а последен пат беше во центарот на вниманието бидејќи изјави дека сака да стане евангелски проповедник. Во тоа и успеа.

Иако од порнографијата годишно заработувала отприлика околу 400.000 евра работејќи под името Џена Присли, снимајќи стотина еротски филмови, таа ја напушти порно-индустријата и се заврте кон верата. Долги години била зависна од дрога, но животот и се променил кога „го пронашла Бог“.

– Бев една од најатрактивните порно актерки. Се обидував да ја напуштам индустријата без помош од Бог, но не можев бидејќи во реалниот живот Бог и порно филмовите не се поврзани, раскажа таа.

Од еротските филмови толку многу заработувала што на себе си си подарила најнов Мерцедес, како и најнови Луј Витон торбички и Кристијан Лобутин потпетици.

– Имав многу пари, но се мачев со плаќањето на станарината бидејќи бев зависна од дрога – изјави Бритни која трошела илјадници долари месечно за да се снабди со дрога.

https://www.instagram.com/p/B3Al06AgycV/?utm_source=ig_embed

Откако побегнала од порно индустријата, Бритни работи како агент за недвижнини, а со сопругот е многу вклучена во работата на црквената заедница. Имаат и деца.

Често оди на конвенции за индустријата за возрасни на кои држи говори за верата, а пред две години покрена и блог преку кој пишува постови со кои сака да им помогне на актерите и ѕвездите во порно филмовите да успеат да заминат од таа индустрија и да започнат да работат друга работа.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат