Бекам заедно со „Адидас“ и „Епл“ ја победил конкуренцијата, Меси потпишува за Интер Мајами?

Фото: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Голем број светски медиуми попладнево тврдат дека Меси ја донел својата одлука и кариерата ја продолжува во МЛС лигата во редовите на Интер Мајами кој е во сопственост на Дејвид Бекам.

Информацијата ја објавија најпознатите светски медиуми и новинари, па изгледа дека работата е завршена. Се споменуваше враќање на Меси во Барселона, а од Саудиска Арабија се обидуваше да го доведе Ал Хилал.

Сепак, според последните информации пресудил проектот кој му го претставил Бекам на Аргентинецот, но и животот во САД. Меси веќе има своја куќа на Флорида, а во договорот се вклучил и „Адидас“ кој е заеднички спонзор, помогнал и гигантот „Епл“.

Исто така Меси наводно добил можност по завршувањето на кариерата да купи фудбалска франшиза во САД по значително пониска цена, таков договор доби токму Бекам кога се одлучи да дојде во американскиот фудбал како играч.

Но, да почекаме да пристигне официјална потврда, тогаш би требало да бидат познати и сите детали од договорот на Аргентинецот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот