Барселона гори, а таа го ТРЕСЕ ЗАДНИКОТ: Видеото го погледнале над 400.000 луѓе (ВИДЕО)

„Со ова не сакам никого да навредам, ниту некого да повредам. Ова е мој начин за протестирање во град кој е уништен. Знам дека ова многу нема добро да го прифатат, но имам право да кажам што мислам. Некои излегуваат на улица и беснеат, ова е мојот одговор на насилството. Продолжете да се борите за тоа во кое што верувате, но без насилство, напишала Шпанката Сандра Кистерна (22) на Инстаграм, која е инфлуенсерка и модел.

Со таа порака имало и видео, во кое таа „тверка“ додека во позадина гори каталонската престолнина.

https://www.youtube.com/watch?v=JiuU6kDt1wk

Протестите почнаа откако шпанскиот Врховен суд на 14 октомври осуди девет каталонски претставници на затворски казни од девет до 13 години поради бунт и користење на јавни пари за организирање на референдум за независност во 2017 година, кој беше забранет од Уставниот суд и последователното еднострано прогласување на независност на Каталонија.

Прочитајте и...  Вооружена пресметка меѓу две семејства на Косово: Еден убиен, пет лица завршија во болница, осум во полиција

Стотици илјади луѓе излегоа на улиците, имаше големи конфликти со полицијата и околу 200 луѓе се повредени. Барселона е во пламен. Многу луѓе не реагирале добро на видеото на кое младата дама го тресе задникот додека во позадина гори Барселона. Тие сметаат дека таа тоа го направила само за да се промовира. Нејзината снимка во еден ден ја прегледале 400.000 луѓе.

Прочитај повеќе

Силјановска говори за сексот и привлечноста на мангупите (ВИДЕО)

Слободен печат

Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Слободен печат

Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд

Слободен печат

„Ер Франс” укинува 7.500 работни места

Слободен печат

Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Слободен печат

Биле во брак 53 години, а потоа и двајцата починале од коронавирус, држејќи се за раце (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Уверен сум дека народот ќе му го заврти грбот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Слободен печат

Отворање на нов независен Театар „Златен елец“ во Скопје

Слободен печат

Поранешен директор на АИ за Турција осуден на шест години затвор поради тероризам

Слободен печат

Силјановска: На 15 јули мора да се стави крај на катастрофалното владеење на СДСМ

Слободен печат

Мицкоски: Луѓето се незадоволни од живејачката, луѓето сакаат промени

Слободен печат

Заев: Николовски бандит невиден, само Милошоски е поголем бандит од него (ВИДЕО)

Слободен печат