Барса потврди, Артур за 72 милиони евра во Јувентус

И официјално 23-годишниот бразилски играч од средниот ред ќе се пресели во редовите на „Старата дама“.

Оваа информација денеска ја потврди досегашниот клуб на Артур Мело, Барселона која ја информираше јавноста дека Бразилецот за 72 милиони евра плус 10 милиони како одредени бонуси ќе го облече дресот на Јувентус.

Артур за Барса одигра 72 натпревари, на „Камп Ноу“ дојде од Гремио во летото 2018 година за 31+9 милиони евра. Тој ќе остане во Барселона до крајот на натпреварувачката сезона 2019/20.

Како што веќе се најавува, босанскиот интернационалец Миралем Пјаниќ, кој досега беше дел од Јуве, се очекува наскоро да биде промовиран како нов играч на каталонскиот клуб.

Прочитајте и...  Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Прочитај повеќе

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат

Кои екипи се најголеми корона губитници?

Слободен печат

Ибрахимовиќ се потсетува на времето во Јувентус: Доколку тоа и го направија на првата ѕвезда, мене ќе ме убијат

Слободен печат