Tag : 72 милиони евра

Спорт Фудбал

Барса потврди, Артур за 72 милиони евра во Јувентус

Слободен печат
И официјално 23-годишниот бразилски играч од средниот ред ќе се пресели во редовите на „Старата дама“. Оваа информација денеска ја потврди досегашниот клуб на Артур...