Tag : Миралем Пјаниќ

Спорт Фудбал

Барселона го издаде Меси, додека Јувентус му ги исполнува желбите на Роналдо

Слободен печат
Иако во центарот на вниманието на размената помеѓу Барселона и Јувентус, односно Артур Мело и Миралем Пјаниќ, најдобро ја отсликува состојбата во двата тима и...
Спорт Фудбал

Овој гол на Пјаниќ е хит меѓу навивачите на Барса (ВИДЕО)

Слободен печат
Уште пред 10 години босанскиот интернационалец го привлече вниманието на каталонскиот клуб. Миралем Пјаниќ вчера и официјално стана играч на Барселона, после четири години одлучи...
Спорт Фудбал

Пјаниќ нов играч на Барса, откупна клаузула од 400 милиони евра

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус за трансфер на Миралем Пјаниќ. Каталонската екипа за овој трансфер на Босанецот ќе плати 60...
Спорт Фудбал

Барса потврди, Артур за 72 милиони евра во Јувентус

Слободен печат
И официјално 23-годишниот бразилски играч од средниот ред ќе се пресели во редовите на „Старата дама“. Оваа информација денеска ја потврди досегашниот клуб на Артур...
Спорт Фудбал

Пјаниќ и официјално е фудбалер за Барселона

Слободен печат
Репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ, дефинитивно го напушта Јувентус и во иднина ќе игра за Барселона. Пјаниќ од поодамна ги имаше договорено сите детали од...
Спорт Фудбал

Пјаниќ сонуваше да игра за Реал, ќе го носи дресот на Барса!

Слободен печат
Наскоро треба да се официјализира најавената размена на играчи помеѓу Барселона и Јувентус. Според италијанскиот новинар Ромео Агрести, кој воглавно следи што е најново во...
Спорт Фудбал

Пјаниќ ќе биде меѓу ретките кои играле и со Меси и со Роналдо!?

Слободен печат
Деновиве се шпекулира дека Миралем Пјаниќ од следната сезона ќе ги брани боите на Барселона. Босанскиот интернационалец се очекува да биде дел од размената на...
Спорт Фудбал

Лаутаро се подалеку од „Камп Ноу“, Барселона носи засилување од ПСЖ

Слободен печат
Повеќе нема дилеми за Барселона, размената со Јувентус ќе се реализира на првиот ден од летниот преоден рок. Артур ги прифати условите кои му ги...
Спорт Фудбал

Конечно се договорија Барселона и Јувентус!?

Слободен печат
Како што информира италијанската „Ла Република“, до крајот на овој месец треба да се реализира размена на играчи помеѓу Барса и Јуве. Желбата на Барселона...
Спорт Фудбал

Кавгата со Сари му ја запечати судбината, Пјаниќ исфрлен од првиот тим на Јувентус

Слободен печат
Репрезентативецот на БиХ, Мирален Пјаниќ е исфрлен од првиот тим на „старата дама“ по кавгата со тренерот Маурицио Сари на еден од последните тренинзи, пренесуваат...