Tag : артур

Спорт Фудбал

Сетиен: Лаутаро може да биде многу добар играч на Барса

Слободен печат
Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер може да покаже многу добри перформанси во неговата Барселона. Каталонскиот клуб и натаму се поврзува со Лаутаро Мартинез...
Спорт Фудбал

Јувентус најблиску до потписот на „новиот Чави“

Слободен печат
Според британските и шпанските медиуми, шампионот на Серија А е најблиску до потписот на Артур од Барселона. За услугите на играчот на „новиот Чави“ интерес...