Tag : артур

Спорт Фудбал

Пјаниќ нов играч на Барса, откупна клаузула од 400 милиони евра

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус за трансфер на Миралем Пјаниќ. Каталонската екипа за овој трансфер на Босанецот ќе плати 60...
Спорт Фудбал

Барса потврди, Артур за 72 милиони евра во Јувентус

Слободен печат
И официјално 23-годишниот бразилски играч од средниот ред ќе се пресели во редовите на „Старата дама“. Оваа информација денеска ја потврди досегашниот клуб на Артур...
Спорт Фудбал

Пјаниќ сонуваше да игра за Реал, ќе го носи дресот на Барса!

Слободен печат
Наскоро треба да се официјализира најавената размена на играчи помеѓу Барселона и Јувентус. Според италијанскиот новинар Ромео Агрести, кој воглавно следи што е најново во...
Спорт Фудбал

Пјаниќ ќе биде меѓу ретките кои играле и со Меси и со Роналдо!?

Слободен печат
Деновиве се шпекулира дека Миралем Пјаниќ од следната сезона ќе ги брани боите на Барселона. Босанскиот интернационалец се очекува да биде дел од размената на...
Спорт Фудбал

Лаутаро се подалеку од „Камп Ноу“, Барселона носи засилување од ПСЖ

Слободен печат
Повеќе нема дилеми за Барселона, размената со Јувентус ќе се реализира на првиот ден од летниот преоден рок. Артур ги прифати условите кои му ги...
Спорт Фудбал

Артур за 80 милиони евра во Јувентус!?

Слободен печат
И натаму нема потврда од клубовите, но како што информира „Скај Спортс Њуз“, Јувентус се согласи за 72.5 милиони фунти или 80 милиони евра да...
Спорт Фудбал

Конечно се договорија Барселона и Јувентус!?

Слободен печат
Како што информира италијанската „Ла Република“, до крајот на овој месец треба да се реализира размена на играчи помеѓу Барса и Јуве. Желбата на Барселона...
Спорт Фудбал

Сетиен: Лаутаро може да биде многу добар играч на Барса

Слободен печат
Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер може да покаже многу добри перформанси во неговата Барселона. Каталонскиот клуб и натаму се поврзува со Лаутаро Мартинез...
Спорт Фудбал

Јувентус најблиску до потписот на „новиот Чави“

Слободен печат
Според британските и шпанските медиуми, шампионот на Серија А е најблиску до потписот на Артур од Барселона. За услугите на играчот на „новиот Чави“ интерес...