21.8 C
Скопје

Авион слета на плажа на Флорида

Авион од периодот на Втората светска војна принудно слета во плитките води на фреквентната плажа Кокоа на Флорида, на само неколку метри од пливачите.

Авион од периодот на Втората светска војна принудно слета во плитките води на фреквентната плажа Кокоа на Флорида, на само неколку метри од пливачите.

Откако виделе дека авионот слетува кон нив, оние кои се сончале на плажа веднаш снимале со мобилните, по што видеото заврши на социјалните мрежи.

Авионот што бил принуден да слета во плиткото, како што пренесува „Јутарњи лист”, е едномоторен „ТБМ Авенџер” кој учествувал на аеромитинг во близина на плажата, имал механички дефект во текот на летот, но пилотот успеал да слета и да излезе од него.

„Спасувачките екипи брзо пристигнаа на местото на несреќата, а пилотот не беше повреден”, изјавија организаторите на аеромитингот.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

10 лица се повредени во самоубиствен напад во Мали

Слободен печат

Дутерте со порака до граѓаните: Вакцина или затвор, вие изберете

Слободен печат

САД ќе испратат 55 милиони дози вакцини против Ковид-19 во Јужна Америка, Азија и Африка

Слободен печат

Остави Коментар