АНКЕТА: Босанци кажуваат што би направиле ако соседот им е хетеросексуалец – „Ќе го удавам како мачка“ (ВИДЕО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

АНКЕТА: Босанци кажуваат што би направиле ако соседот им е хетеросексуалец – „Ќе го удавам како мачка“ (ВИДЕО)

Интересни, но и загрижувачки одговори...

Денеска во Сараево се одржа првата парада на гордоста под мотото „Има излез“. Оваа парада беше доволно да ги мотивираат социјалите мрежи и да почнат да „шеруваат“ анкета направена во 2015 година.

Тогаш еден босански медиум ги прашал граѓаните: „Што би сториле ако дознаат дека соседот им е хетеросексуалец“?

Можете само да претпоставите какви одговори добил новинарот, а еден од нив пред камера изјавил дека ќе го удави како мачка…

Погледнете:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close