Англија среќно стигна до израмнување на 1:1 против Македонија

фото: Слободен печат/Драган Митрески

По водството на македонската фудбалска А репрезентација по првото полувреме од 1:0, таквата позитива траеше до 59 минута.

Нашите најдобри фудбалери го даваа максимумот да ги запрат сите налети, но не и во 59 минута.

По изведен корнер од Сака, не реагиравме најдобро во одбранбениот дел, од рамото на Атанасов топката заврши во мрежата на Димитриевски.

Непосредно пред Атанасов се најде и штотуку нововлезениот напаѓач на Баерн, Хари Кејн, кого најпрвин му се запишуваше погодок, но потоа беше потврден автоголот на Атанасов.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот