Амфетамински таблети и марихуана продавал дилер од Скопје – Слободен печат
Хроника

Амфетамински таблети и марихуана продавал дилер од Скопје

ОЈО против него поднесе обвинение за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Обвинение за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори заработи 36-годишен скопјанец. Во обвинението на Основното јавно обвинителство се вели дека тој домот во кој престојувал на улица „Охридска“ криел марихуана и наркотични таблети амфетамин, како и метилен – диоксиметамфетамин (МДМА). ОЈО во дописот до скопскиот Основниот кривичен суд бара од судија на претходна постапка продолжување на веќе определената мерка притвор за дилерот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close