• амфетамин

Четирикратната олимписка шампионка е во Токио, иако 4 пати беше допинг-позитивна во Рио

Гимнастичката Симон Бајлс од САД е повторно фаворит за освојување на четири златни медали на Олимписките игри во Токио. Американката Бајлс успеа на Игрите во Рио де Жанеиро (Бразил) во 2016 година да се закити со четири златни медали, а сега истите амбиции ги има и во Јапонија. Пред пет години четири пати беше тестирана …

Четирикратната олимписка шампионка е во Токио, иако 4 пати беше допинг-позитивна во Рио Read More »