Амди Бајрам ја мажи внуката во Истанбул (ВИДЕО)

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија.

Во земјава, поради коронавирусот забрането е организирање свадби, па поради тоа Амди Бајрам решил свадбената прослава да ја организира во Турција каде нема ваква забрана.

Прочитајте и...  „Франс прес“: Најмалку 1.113.136 смртни случаи од ковид-19 во светот, над 41 милион инфицирани лица

Поврзани вести

Универзитет Колумбија: Администрацијата на Трамп можела да спречи смрт од ковид-19 на 210.00 Американци

Слободен печат

Кривична пријава за лица кои правеле свадба во Арачиново

Слободен печат

Премиерот на Јужна Кореја бара истрага за смрт на 32 лица кои примиле вакцини против сезонски грип

Слободен печат

Завршена амандманската расправа за ребалансот на Буџетот

Слободен печат

Гринпис: Загадената вода од Фукушима ако се исфрли во Пацификот може да и наштети на човековата ДНК

Слободен печат

„Ла Кроа”: Софија би можела да истрае во блокирањето на Северна Македонија, но делумно и блефира

Слободен печат

Остави Коментар