Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Актерскиот пар Софи Тарнер и Џо Џонас објавија на Инстаграм фотографии од нивната втора  венчавка која се одржа во Франција.

Актерката од една од најпопуларните серии „Game of Thrones“ Софи Тарнер и нејзиниот сопруг Џо Џонас, актер и музичар, објавија заеднички фотографиии од венчавката на кои се гледа како насмеаниот пар влегува на церемонијата, додека присутните им аплаудираат.

Актерката за венчавката одбрала долга бела венчаница со длабоко деколте и чипкаст вел.

„Господин и госпоѓа Џонс“, пишува во описот на фотографијата на која парот се држи за раце.

View this post on Instagram

Mr and Mrs Jonas Photo by @corbingurkin

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

Креативниот директор на Луј Витон за женската линија на облека Николас Гесквиер исто така објави фотографија од прекрасниот фустан со долги ракави.

„Апсолутна убавина“, напиша тој.

View this post on Instagram

Absolute beauty @sophiet

A post shared by @ nicolasghesquiere on

Втората свадбена прослава беше одржана на „Chateau de Martinay” во Карпентрас, во Франција.

Меѓу гостите беше и братот на Џонсон, Ник Џонас.

Инаку, Софи Тарнер и Џо Џонас се венчаа во Лас Вегас во мај оваа година.

Прочитајте и...  Зукерберг се огласи по големиот број критики, велејќи дека ги ревидира правилата на објавите на Фејсбук

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат