Акција на Слободен печат: И нашите деца се медиумски ѕвезди на Денот на шегата! – 2 ДЕЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ни пристигнуваат голем број фотографии со дечиња маскирани во преслатки и креативни маски за 1 април, Денот на шегата. Овојпат Априлијадата ја правиме во домашни услови, но не ѝм ја скратуваме радоста и забавата на овој ден на нашите најмили. Придружете ни се и вие и испратете ни фотографија од вашите маскирани дечиња, а ние ќе ја објавиме.

Годинава, поради коронавирусот улиците не беа преплавени со дечиња, ама затоа Слободен печат ја организираше акцијата Нека бидат и вашите деца медиумски ѕвезди!

Придружете ни се и вие! Ослободете ја целата имагинација и помогнете им на вашите дечиња да направат креативни маски. Потоа, испратете ни фотографии од успешната маскенбалска креација на:

  • isprati@pecat.mk

Повикот за маскенбалска забава трае до недела (5 април). Испраќајте ни фотографии заклучно со 5 април! Најуспешните маски ќе ги објавуваме секојдневно во порталот „Слободен печат“ и на страниците на „Женски печат“ во весникот Слободен печат, во вторник (7 април).
Напомена: Родител да ги испрати фотографиите, со име и презиме и возраст на детето.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ УЖИВАЈТЕ ВО ВЕСЕЛАТА ФОТОГАЛЕРИЈА НА НОВИТЕ МЕДИУМСКИ ЅВЕЗДИ!(ЗА ПРВИОТ ДЕЛ ОД ГАЛЕРИЈАТА КЛИКНЕТЕ ТУКА)

Прочитајте и...  Гоца Тржан ги растажи сите: Се бореа за мојот живот, не чуствував ниту болка, ниту страв - гледав во тебе! (ФОТО)
Бисера Ризвановиќ, 3 години
Бисера Ризвановиќ, 3 години
Бисера Ризвановиќ, 3 години
Стефан Радевски 7 години
Стефан Радевски 7 години
Симона Алексовска, 8 години
Максим Ангеловски, 4 години
Марија Велјановска, 9 години
Лука Мининчиќ, 10 години
Лука и Каја Мининчиќ, 10 и 7 години

Прочитај повеќе

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шероун Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат

Мартин Вучиќ објави заедничка фотографија со Драган и напиша нешто што ќе ве растажи сите! (ФОТО)

Васко Спасоски