5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоСекс

5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО)

Препуштете му се на уживањето, експериментирајте, ви нудиме 5 секс пози кои задолжително треба да ги пробате.

Ние ви нудиме одлични идеи, а на вас ви останува да ги пробате. Без грижа, немора да сте атлетски градени, позите се соодветни за секого и не бараат премногу труд, едноставно што ви нудат е поголемо задоволство и освежување на сексот.

1. Снежни ангели

Придобивки: Жената има поглед кон задникот на нејзиниот партнер, тоа дополнително ја предизвикува. Пенетрацијата е потешка, но екстремно задоволувачка.

2. Лулање на топка за пилатес

Придобивки: Машкото ќе ужива да биде во улога на стол на неговата дама, а топката за пилатес ќе му овозможи флексибилно пенетрирање и обострано задоволство.

3. Придружба во тоалет

Придобивки: Оваа поза ќе ви овозможи брз секс, одлична е за кога немате многу време.

4. Сурфери на тросед

Придобивки: Оваа поза е погодна за секс на екс и го зачинува сексуалниот живот на партнерите. Особено е погодна за оние кои сакаат погруб секс.

5. Водопад

Секс пози кои треба да ги пробате на новогодишната вечер

Придобивки: Поради положбата на телото на машкото, неговиот орган доста длабоко влегува во вагината.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close