20.8 C
Скопје

Tag : задолжително

Вести Свет

Од утре во Франција носењето маска надвор веќе нема да биде задолжително, освен во одредени случаи

Слободен печат
Францускиот премиер Жан Кастекс на прес конференција најави олеснување на здравствените ограничувачки мерки во земјата, почнувајќи од утре 16 јуни, јави дописникот на МИА. Првата симболична мерка...
Магазин Магазин слајдер Храна

Во вашето неделно мени задолжително вметнете ја и рибата

Слободен печат
Рибата е посебно важен и хранлив производ за човечкиот организам од причина што во нејзе има многу белковни, есенцијални аминокиселини и рибини масла кои се...
Жена Магазин Магазин слајдер Храна

Олеснете си го времето поминато во кујна – Замрзнатата риба, пред готвење задолжително чувајте ја да стои во млеко

Слободен печат
Дали знаете дека, млекото освен што можеме да го користиме за пиење, оваа скапоцена течност, можеме да ја користиме и во кујната и со неа...
Еспресо Хороскоп

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – Краток совет за секој хороскопски знак за претстојната 2020 година

Слободен печат
Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во минатото....
Вести Свет

Германија воведува ЗАДОЛЖИТЕЛНО вакцинирање на децата против мали сипаници

Слободен печат
Германскиот Бундестаг започна со советување за законски измени со кои се воведува обврска да се вакцинираат деца од предучилишна и училишна возраст против мали сипаници,...
Еспресо Жена Магазин Мода

Моден додаток број 1 за сезонава (ФОТО)

Слободен печат
Доколку сакате класичен и елегантен стил сигурно дека во својот ормар имате многу парчиња облека и аксесоари кои никогаш не излегуваат од мода. Но, за...
Забава Магазин

Француски град официјално нареди: ЕДНА НЕДЕЛА ЗАДОЛЖИТЕЛНО МОРА ДА БИДЕТЕ ВЕСЕЛИ!

Слободен печат
Градоначалникот на една Општина на западот во Франција потпиша уредба со која им укажа на жителите дека треба да „бидат весели“ недела дена во октомври...
Еспресо Жена Магазин Мода

Повторно на тронот: Сукња број 1 за наредната сезона (ФОТО)

Слободен печат
Модниот свет со многу измешани емоции размислува за плисираната сукња. Овој модел долго време беше надвор од радарот и се сметаше за застарен. Но сега...
Здравје Магазин

Напиток кој целосно го чисти телото одвнатре, пробајте го задолжително!

Слободен печат
Алое вера е билка чии позитивни својства за човековиот организам се познати уште многу одамна. Освен што ја лекува кожата, таа е и совршен сојузник...
Магазин Семејство

7 работи кои задолжително СЕКОЈА МАЈКА треба да ги направи

Слободен печат
Жените, односно супержените кои покрај своите проблеми ги решаваат и проблемите на целото семејство заслужено треба да одвојат време и за себе. Жената прави се...