• проба

ВИДЕО: Васил Гарванлиев имаше одлична прва проба на евровизиската сцена во Ротердам

Македонскиот претставник на Евросонгот Васил Гарванлиев заедно со тимот на МРТ, носител на лиценцата за овој избор, во петокот пристигна во Ротердам, Холандија. Гарванлиев веќе вчера ја имаше првата проба, а звуците на песната „Here I stand“ одекнаа на грандиозната евровизиска сцена во арената „Ахој“. Според реакциите на присутните и коментарите на официјалниот евровизиски сајт …

ВИДЕО: Васил Гарванлиев имаше одлична прва проба на евровизиската сцена во Ротердам Read More »