3 хороскопски знаци кои обожаваат утрински секс! Дали и вие сте меѓу нив?

Кој секс повеќе го сакате, утрински или ноќниот, или можеби преферирате секс преку ден. Доколку спаѓате во еден од овие хороскопски знаци тогаш на вас ви е омилен утринскиот секс. Затоа што за вас важи онаа… зарем има нешто подобро од пиење на утринското кафе после оргазам?

1. Овен

Овните се познати по својот ентузијастичен и енергетски дух, и едноставно не можете да бидете таква личност ако не сте ранобудници што едвај чекаат да ги отворат очите и да го почнат денот. Зошто да спиете, кога можете да бидете будни, и зошто само да лежите во кревет, кога можете да имате секс со партнерот? За нив, тоа е најдобриот начин за започнување на денот. Од друга страна пак, Овните имаат моќен сексуален апетит и обожаваат да имаат секс секогаш кога желбата ќе им се појави, па затоа се и познати по сексот во јавност.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 8 јули: Го гледате животот со оптимизам

2. Бик

За топлите и емоционални Бикови, утринскиот секс е нешто што природно се случува – постојано. Тоа е така затоа што овој знак што е под водство на Венера, едноставно сака да биде што е можно поблиску до саканиот или саканата, од моментот штом ќе се разбуди. Тие живеат за физички допири, за оние утрински прегратки што почнуваат невино, но преминуваат во страсно водење љубов. Биковите едноставно сакаат да се чувствуваат поврзано со партнерот, па ако тоа значи секс дури и пред алармот, нема да се побунат.

3. Јарец

Како и повеќето нешта со овој знак, се се сведува на амбицијата и вложување максимален труд за добивање најдобра функционалност. Ова можеби не звучи како секси причина за утринско љубење, но не заборавајте дека Јарците се во најдоброто светло од сабајле. Тие го гледаат секое утро како нова можност за освојување на светот и остварување на сите свои цели. Со истата енергија се вложуваат и во љубовта. Од друга страна пак, после толку многу обврски, Јарецот е преморен навечер, па последното нешто што сака да го прави пред спиење е сексот.

Прочитајте и...  Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат