15.8 C
Скопје

Tag : утрински

Здравје Магазин

Утрински еликсир од лимон и куркума

Слободен печат
Куркумата е неизбежна во индиската кујна, но доколку не јадете индиска храна, тогаш како да го вклучите овој прекрасен зачин во вашта исхрана? Едноставно, зачинете...
Еспресо Хороскоп

3 хороскопски знаци кои обожаваат утрински секс! Дали и вие сте меѓу нив?

Слободен печат
Кој секс повеќе го сакате, утрински или ноќниот, или можеби преферирате секс преку ден. Доколку спаѓате во еден од овие хороскопски знаци тогаш на вас...
Еспресо Секс

Сексот наутро ќе ве разбуди подобро од кафето

Слободен печат
Истражувачите од Mattress Advisor спроведоа анкета во која учествуваа 1.000 испитаници кои живеат заедно со партнерот, во врска со нивните сексуални навики. 53 проценти од...
Еспресо Секс

Заборавете на 69! Позата 77 е новиот хит кој ветува огромно задоволство

Слободен печат
Оваа поза е совршена за „мрзелив“ утрински секс, бидејќи не е потребно изведување на некоја особена телесна акробација. Нејзината предност е во тоа што со...
Еспресо Здравје

Еликсир од лимон и куркума кој ќе го препороди вашето тело

Слободен печат
Во вашиот утрински напиток додавањето на куркума е евтино, пријатно, а и ќе го препороди вашето тело… Во индиската кујна куркумата е речиси главна состојка,...