10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи.

Ова се десетте вежби:

– кратки контракции 20 повторувања

– спротивно колено 20 повторувања

– кратки контракции, нозете на 90 степени 20 повторувања

– дијагонала 20 повторувања

– рака на спротивна нога 10 повторувања

– ножички на лакти 30 повторувања

– бочно свиткување 10 повторувања

– прсти преку колено 20 повторувања

– лакт кон спротивно колено 20 повторувања

– колена лакти 30 повторувања

Овие десет вежби задолжително вклучете ги во вашиот секојдневен тренинг со цел вашиот стомак да биде рамен до летото, најголемата дозволена пауза е еден ден.

Прочитајте и...  Стопете го стомакот за две недели: Почнувајте го секое утро со оваа напивка!

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат