6 C
Скопје

10 вежби кои ви гарантираат совршен стомак до лето (ВИДЕО)

Нормално, летото не е единствениот мотив да започнете со тренирање, тука е и здравјето и отстранувањето на мастите кои ги задушуваат вашите органи.

Ова се десетте вежби:

– кратки контракции 20 повторувања

– спротивно колено 20 повторувања

– кратки контракции, нозете на 90 степени 20 повторувања

– дијагонала 20 повторувања

– рака на спротивна нога 10 повторувања

– ножички на лакти 30 повторувања

– бочно свиткување 10 повторувања

– прсти преку колено 20 повторувања

– лакт кон спротивно колено 20 повторувања

– колена лакти 30 повторувања

Овие десет вежби задолжително вклучете ги во вашиот секојдневен тренинг со цел вашиот стомак да биде рамен до летото, најголемата дозволена пауза е еден ден.

Прочитајте и...  Зошто жените понекогаш се почувствителни на мириси

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар